X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

P30Max

دوبله ، حذف صدا و صدا گذاری بر روی فیلم به وسیله دو نرم افزار

در این ترفند قصد دارم نحوف صداگذاری بر روی فیلم و همچنین طریقه دوبله و حذف صدای موجود بر روی فیلم را در دو نرم افزار معروف مونتاژ فیلم یعنی VCD Cutter و Windows Movie Maker به شما معرفی کنم. این دو نرم افزار را میتوان ساده ترین برنامه های مونتاژ فیلم و صدا نام گذاری کرد. 

برای حذف صدای فیلم ابتدا نرم افزار VCD Cutter اجرا نمایید.سپس از منوی Tools به بخش MPG Divide بروید. حال در قسمت Browse فایل تصویریتان را انتخاب کنید. در سمت راست تصویر در قسمت بالا مسیر ذخیره شدن فایل را انتخاب نمایید. سپس در بخش Save as این گزینه یعنی M1V را انتخاب کنید و Divide Now را بزنید. حال به مسیر فایل رفته ، خواهید دید که فایل شما بی صدا شده است.

اکنون برای صداگذاری بر روی این فایل برنامه Windows Movie Maker را از منوی Start و قسمت Accesories اجرا نمایید.
سپس به بخش Import Video رفته و فایل تصویری خود را انتخاب نمایید. 
اگر می خواهید خودتان صدا بگذارید روی شمایل میکروفن کلیک کنید (باید Voice داشته باشید) و با زدن StartNarration صدای شما ذخیره و می شود و آن را هر جای فیلم که خواسید میتوانید قرار دهید. ولی اگر می خواهید آهنگ و یا فایل صوتی قرار دهید روی Import audio or music کلیک کنید وآهنگ را روی فیلم قرار دهید ودر آخر روی Save movie file کلیک کنید وفایل را در مسیر دلخواه ذخیره کنید.

لازم به ذکر است که با این عملیات شما توانسته اید صداری یک فیلم را برداشته و آن را صداگذاری مجدد کنید.

در پایان دقت کنید که میتوان این کارها را در نرم افزارهای پیشرفته مونتاژ فیلم و صدا انجام دهید. اما با این ترفند میتوانید بدون نیاز به تجربه و حرفه ای بودن این کارها را انجام دهید.